Garden party u Goldmannů – KONZeRT 10 / Večer jinak, 30. 6. 17, 20.00

Třetím vystupujícím je Stanislav Děd. Ředitel chomutovského muzea představí historii rodiny Richarda Goldmanna i jeho vily.

30. června 2017, 20.00, zahrada za Goldmannovou vilou a Hotelem Sudety, Chomutov
Pořádají Kuprospěchu, z.s. a Večery jinak
Vstupné 70 Kč, drinky a jídlo zajišťuje hotel sudety


Goldmannova vila (bývalý „Pionýrák“) v Čelakovského ulici je jednou z nejhonosnějších a největších staveb svého druhu v Chomutově. Budova však pohříchu dlouhá léta zřejmě nenávratně chátrá. Přijďte s námi oživit místo prodchnuté historií, sejdeme se na zahradě vily, kde zahrají:

JUSTIN LAVASH

Charismatický Brit, který už teď na tuzemské scéně platí za unikátního interpreta. Osmačtyřicetiletý famózní kytarista ve své písničkařině kombinuje ostrovní folk s jazzem a blues a ačkoliv v jeho tvorbě mnozí uslyší jistý nádech syrovosti zakouřených nočních barů, zároveň obsahuje v rámci české scény nebývalou porci virtuosity. Pro svůj charakteristický projev se stal vyhledávaným hudebníkem a kolegou – spolupracoval například s Michalem Horáčkem, Lenkou Dusilovou, Monikou Načevou, s klasiky českého undergroundu DG 307 či s téměř protipólem – mladou skupinou Sunflower Caravan.
http://www.justinlavash.com/

AWALI

Awali je sólový hudební projekt založený v Praze Tamarou Shmidt. Umělkyně sibiřsko-polského původu narozená na Ukrajině se soustředí na experimentální elektronickou hudbu kombinovanou se zasněným zpěvěm a ambientními klavírními riffy.
https://www.awalimusic.com/

Začátek ve 20:00 (končíme brzy), vstup 70,-

Goldmannova vila je posledním domem v ulici Čelakovského vedle Hotelu Sudety (Bobr), vstup na zahradu přes průjezd hotelu.

Akce byla podpořena Statutárním městem Chomutov.