Kurz MPSV, Chomutov

Základy práce s rodinou – psychomotorický přístup PBSP, 19. 4.

Základy práce s rodinou – Psychomotorický přístup PBSP
19. 4. 2018

8 vyučovacích hodin

akreditace MPSV 2015/0544-PC/SP/VP/PP

9.00 – 15.30, Hotel Sudety, Chomutov

980 Kč

* Při skupinové rezervaci 3 a více osob 900 Kč za osobu.

OBSAH SEMINÁŘE

"Metoda Pesso Boyden System of Psychomotor (PBSB) je psychomotorická terapie určená k sebepoznávání, vyrovnávání se s osobní historií a nacházení hlubšího smyslu a radosti v životě. Během semináře vás provedu základy praktického užití této metody a jejích nástrojů v praxi.

Začneme aktuálními vědeckými poznatky z oblasti psychomotorického vývoje dětí a přes vývoj emoční zralosti se dostaneme k dospělým a celým ne/funčkním rodinám. Naučíme se nahlížet na rodinnou dynamiku právě prostřednictvím psychomotorického rozvoje. Samozřejmě s využitím metody PBSB, mezi jejíž tuzemské lektory mám tu čest patřit.

Zaměříme se na rozpoznání rizikových signálů a objasnění souvislostí s rizikovým chováním dětí, mládeže i dospělých. Naučíme se několik způsobů intervencí při nápravě disharmonického a nepodnětného rodinného prostředí.

A nebude to jen teorie. Dostanete možnost podstoupit PBSB (když ji nevyužijete, nevadí). Dostaneme se ke kořenům, rodinným kontextům a vůbec k historii, současnost a budoucnost. Seznámíte se s integrativním pojetím psychomotorického přístupu a jeho využitím v klinické zdravotní či sociální praxi u pomáhajících profesí, lékařů, pěstounů, rodičů, pedagogů a dalších.

Ze semináře vyjdete nejen zkušenější ale také jistější, pokud jde o práci s rodinami."


Václav Matuška

lektor Mgr. Václav Matuška,
magistr teologie a psychosociálních věd na Univerzitě Karlově. Od roku 1996 je sociálním pracovníkem pro osoby s duševním onemocněním. Jako kouč, terapeut a lektor spolupracuje se soukromým sektorem a samosprávami. 

Absolvoval psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii a Psychosyntéze a výcvik v psychosociální rehabilitaci CARe. Od roku 2007 rozvíjí terapeutickou metodu Pesso Boyden System of Psychomotor (PBSP). V oboru terapie a sociálně práce působil také ve Velké Británii a Nizozemí.
Nalezl efektivní spojení mytologie a psychoterapie. Pracuje přístupy Gestalt terapie, PBSP, psychosyntézy, biosyntézy a bioenergetiky, rozlišováním vnitřních hnutí dle starověkých metod. Uplatňuje celostní přístup osobní „otužilosti“ a psychické pohody, emoční rovnováhy a tělesné svěžesti. 
Je členem České asociace pro psychoterapii, Asociace PBSP a CARe Europe.

Vrátil se na půdu svých předků, kde hospodaří.

REZERVUJTE SI MÍSTO NA KURZU